Przygotuj balkon do sezonu wiosennego

 

Przyszła wiosna. Widać to nie tylko w kalendarzu, na termometrach czy w naszych szafach, kiedy na dno chowamy grube płaszcze i zimowe obuwie, ale też we wnętrzach naszych domów. Wszystko budzi się do życia, a każdy z nas czuje coraz silniejszą potrzebę przebywania na świeżym powietrzu. Przesadzamy rośliny, odświeżamy aranżacje i w końcu, po wielu miesiącach – zaczynamy korzystać z naszych balkonów. Oto przegląd najlepszych chodników i dywanów na balkon i taras!

Dywany na balkon w kolorach natury

Idealny dywan na zewnątrz musi mieć kilka cech: szybko schnąć, być odporny na tarcie, mieć krótkie włosie (najlepsze są materiały syntetyczne) i być wytrzymały. Taki dywan nie powinien się kurczyć i powinien być lekki. W kwestii kolorów czy wzorów panuje dowolność. Dobrze jednak pamiętać, że balkon to przede wszystkim miejsce użytkowe o funkcjach podobnych do ogrodu. Relaksujemy się na nim popołudniami i w leniwe weekendowe poranki, czytamy książki, rozmawiamy i biesiadujemy. Musi być urządzony wygodnie i praktycznie.

Dywan na taras i balkon Mirrage Ethno Collection 

Najlepsze tkaniny dywanów na taras

Wybierając dywan na taras, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na materiał. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku dywany wykonane z polipropylenu. To tworzywo jest odporne zarówno na działanie promieni społecznych (czyli nie wypłowieje po sezonie), jak i deszcz (szybko schną oraz nie pochłaniają wilgoci). Nie stanowią też pożywki dla bakterii i grzybów, co może się zdarzyć, gdy wystawimy na zewnątrz dywany z naturalnych tkanin. Bez problemu będziemy z nich korzystać przez długi czas. 

Dywan na balkon lub taras Minotaur Beige

Chodniki idealne na wąski balkon

Niestety wielu mieszkańców bloków nie może przebierać w dywanach balkonowych do woli. Jest jedno solidne ograniczenie – metraż. Z kształtem naszego balkonu nie wygramy. Balkony w blokach czy wieżowcach często są wąskie i długie. Jak zatem dobrać do nich dywan? To proste. Z pomocą przychodzą chodniki dywanowe. Są prostokątne i zazwyczaj dosyć cienkie – idealnie współpracują z zamykanymi do zewnątrz drzwiami. Odpowiedni kolor (np. jasny lub w geometryczny wzór) pomoże nam też optycznie powiększyć balkon. 

Ogromny przydomowy taras czy wąski balkonik – nieważne, jakim metrażem dysponujemy. Zawsze mamy szansę stworzyć na naszym balkonie miejsce do relaksu, pełne ciepła i wygody. Dywan na balkon musi być nie tylko ładny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Kierując się takimi kryteriami, będziemy mogli cieszyć się naszym dywanem przez wiele sezonów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *